Навчальний рік під час воєнного стану (РЕКОМЕНДАЦІЇ ВІД ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ) 🏫

Подбайте, щоб у наплічнику вашої дитини були:

✅    пляшка чистої води;

✅   поживні батончики, снеки;

✅   нотатка від батьків, у якій вказано ПІБ дитини, контактні дані батьків та ближніх родичів (імена, телефони, адреси);

✅   телефон (за можливості) + зарядний пристрій + павербанк;

✅   індивідуальний набір необхідних ліків (запас на кілька днів);

✅  комплект змінної білизни та одягу;

✅   улюблена іграшка або річ.

 

Важливо не перевантажувати наплічник школяра та зберігати у школі те, що дозволяє адміністрація.

 

Віримо в Перемогу! Віримо в ЗСУ! Все буде Україна

ПОСИЛАННЯ: t.me/patrolpolice_ua/2160


РЕКОМЕНДАЦІЇ ВІД МОЗ "Повітряні тривоги в школі: як батькам підготувати дитину"

 

Як підготувати школярів до повітряних тривог під час навчання

  1. Обов’язково дізнайтеся все про укриття та правила безпеки у вашій школі. Поговоріть із дитиною про те, що вона має робити у школі під час тривоги. Розкажіть, що вчителі знають, як діяти і подбають про всіх школярів, а дітям треба чітко слухатися їхніх інструкцій. 
  2. Поясніть, що освітній процес триває і під час повітряної тривоги. Наголосіть, що у цей час дитина не може піти додому, а виходити з укриття небезпечно для життя та здоров’я.
  3. Якщо ваша дитина самостійно ходить до школи, розкажіть і покажіть їй укриття на маршруті, яким вона може скористатись, адже повітряна тривога може спіткати дитину між школою і домом. Якщо швидко дістатися до найближчого укриття неможливо, найкраще скористатися заглибленими приміщеннями та спорудами (наприклад, підземним переходом, магазином у підвалі), а якщо такого немає, то треба сховатися у будь-яких відкритих для громадськості будівлях за правилом «двох стін». Якщо дитина перебуває в громадському транспорті, необхідно вийти з нього та піти до одного з найближчих укриттів, про які ви домовилися на маршруті.
  4. Розʼясніть дитині основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами.
  5. Надайте адміністрації школи свої контакти, контакти тих, хто може забирати дитину зі школи, деталі стану здоров’я дитини тощо. Якщо дитина має особливі потреби, і ви хвилюєтеся про її фізичний чи психічний стан, обговоріть усе це з адміністрацією. Розкажіть, які медикаменти приймає дитина, як вона може реагувати на тривожну ситуацію. 
  6. Подбайте, щоб дитина також знала ваші контакти, свою групу крові, свої хронічні хвороби тощо. Для учня початкової школи можна зробити нашивку з цими даними на наплічнику або вкласти записки до щоденника, телефона, кишені.
  7. Приєднайтеся до розсилки/чату школи чи класу, щоб бути в курсі всіх подій.

 

Матеріал підготовлено в межах впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олени Зеленської.